Luxusní Asus Lamborghini VX5

Luxusní Asus Lamborghini VX5 je opravdu luxusním notebookem, který nadchne jak výkonem, tak hlavně úžasným designem. ne nadarmo nese název slavné automobilky. Každý detail nějakým způsobem vychází z exteriéru nebo interiéru sporťáků Lamborghini. Výsledek si pak nemáte šanci splést s ničím jiným na trhu.

Celá řada těchto exkluzivních počítačů je rok co rok obměňována. Letošní série je ve znamení bílé barvy, minulý rok byly notebooky Lamborghini žluté. Každá drobnost připomíná auto. Víko displeje je tvarováno jako kapota, průduchy chlazení připomínají mřížku chladiče. Otevřený notebook je laděný jako interiér auta; má kožené čalounění jako palubní deska, chromované ovladače v levém rohu zase připomínají přepínače ze středového panelu.Touchpad je rovněž zkosený jako kapota auta, při aktivaci Turbo módu se navíc po stranách modře rozsvítí. Podsvícená je nově také klávesnice, tentokrát bílými světelnými diodami.

Notebook je vybaven čtyřjádrovým procesorem Intel Core 2 Quad Q9000. Další výbavu tvoří dva 500GB pevné disky, 4 GB operační paměti a velmi výkonná grafika Nvidia GeForce GT 130M. Grafika dodává obraz velkému 16,1" LCD displeji s rozlišením 1920 x 1080. Na takto velkou úhlopříčku je rozlišení hodně jemné a někdy může nastat problém se čtením drobného textu. Pracovní plocha je  skutečně obrovská a nabízí stejné možnosti jako při práci na desktopu. Stejně tak najdete jen málo rozhraní, kde je Lambo VX5 pozadu za plnohodnotným desktopem. Posuďte sami -  čtveřice USB portů, Firewire a e-SATA konektor, což pokrývá prakticky všechny způsoby, jak připojit externí disky. Externí monitory lze zase připojit přes klasické VGA nebo digitální HDMI. Zbývá jen ExpressCard, čtečka 8 v 1 a tři audiokonektory. Připojit se můžete přes wi-fi všech používaných standardů a/b/g/n, Bluetooth 2.1 s EDR a samozřejmě gigabitový ethernet. Vše uzavírá Blu-ray mechanika, která umí číst BR média a zapisovat na většinu DVD a CD. Ve víku displeje najdeme ještě 2Mpix webkameru.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy