Microsoft: Dvacet let vývoje hardwaru.

Firma Microsoft je známa především svou činností na poli software. Pojďme se podívat na historii produktů na poli počítačového hardware.

Historie produktů hardawarových produktů z dílny firmy Microsoft začíná přesně 2. května 1983, kdy byl na trh uveden pvní výrobek. Počítačová myš. Stála 195 USD, byla určena pro počítače IBM a operační systém MS-DOS. Zároveň vzniká divize Microsoft Hardware, která rozvíjí aktivity v oblasti počítačových periférií. Dalším významným rokem je rok 1993, kdy Microsoft představuje ergonomickou myš. Od tohoto roku existují myši zvlášť pro leváky a praváky. V roce 1994 přichází na trh první ergonomicky tvarovaná klávesnice, rok po té uvádí Microsoft počítačovou mšku určenou pro dětské uživatele. Dalším přelomovým rokem Je rok 1996, kdy myš dostává rolovací kolečko, zároveň přicházejí Microsoft Sidewinder, volant a pedály jako doplněk pro hráče počítačových her. Roku 1999 nabízí Microsoft zákazníkům první optickou myš vlastní produkce. Dva roky poté představuje Microsoft "obouruční" klávesnice, která umožňuje pohodlně psát na klávesnici oběma rukama zároveň. Roku 2001 také dosává Microsoft IntelliMouse Explorer cenu časopisu PCWorl jako nejlepší vstupní zařízení počítače. O další rok později jsou na trhu výrobky Microsoftu s technologií Bluetooth, Microsoft představuje první prvky pro vysokorychlostní připojení k Internetu.

Doprovodný obrázek


Novinky Microsoft Hardware pro rok 2004

"Sexy vzhled, špičkové technologické novinky," tak představují produktovou řadu divize Microsoft Hardware její odborníci na webových stránkách . V nabídce jsou špičkové reprezentační myši s koženým povrchem, rolovací kolečko myši lze naklápět do stran. Technologickými novinkami je prodloužená životnost baterií a chytrý bezdrátový přijímač.

Speciály

Aktuality

Tiskové zprávy