Nová řada notebooků Acer TravelMate 8000

Vysoký výkon, dlouhá výdrž při provozu baterií a bezdrátovou připojitelností. To jsou jedny z mála předností nové řady notebooků Acer TravelMate 8000.

Nutno si ovšem na začátku říci, že tyto notebooku nejsou cílené na "běžné" uživatele, ale pro profesionální uživatele, kteří požadují od svého notebooku maximum.

A co dostanou?

Notebook řady Acer TravelMate8000Jak už jsem zmínil výše, jedná se o slušné vybavení s mobilní technologií Intel(R) Centrino(TM) dokonale využívající přednosti procesoru Intel(R) Pentium(R)M s frekvencí 1,7GHz, čipset Intel(R) 855GME se 400 MHz systémovou sběrnicí a bezdrátovým síťovým připojením Intel(R) PRO/Wireless 2200BG podle normy IEEE 802.11g. Notebook je vybaven operační pamětí 512 MB DDR333 SDRAM. Operační paměť lze rozšířit až na 2048 MB. Pevný disk má slušných 80 GB a je chráněn technologií Acer DASP, což je ochrana disků proti nárazům.

Mechaniky

Podle typu notebooku obsahuje mechaniku DVD/CD-RW nebo mechanikou Multi DVD-RW. Všechny typy notebooků obsahují čtečky paměťových karet 4 v 1(podporuje SecureDigital, SmartMedia, MultiMediaCard a Memory Stick).

Výdrž

Mobilní technologie Intel(R) Centrino(TM) umožňuje notebookům řady TravelMate 8000 výdrž 5 hodin provozu baterie. Z čehož vyplývá, že je určen lidem, kteří jsou často na cestách a potřebují ke své práci počítač.

Multimédia

Notebooky obsahují také poměrně slušné multimediální vybavení obsahující displej 15"SXGA+ s jasem 200-nit a rozlišením 1400x1050 pixelů, grafika ATI(R) MOBILITY(TM) RADEON(TM) 9700 s až 128 MB videopamětí, funkcí DualView(TM) pro současné využívání LCD displeje a externího CRT monitoru s HW podporou MPEG-2/DVD. Audiočást je kompatibilní se SoundBlaster-Pro a MS-Sound(TM) je doplněna integrovanými reproduktory a mikrofonem.

Zabezpečení

Notebooky řady TravelMate 8000 jsou vybaveny čtečkou SmartCard, která umožňuje uživateli zabránit nepovolaným osobám v přístupu k systému jednoduchým vyjmutím karty. Karta ve spojení se zabezpečovacím programem Platinum Secret dokáže zašifrovat citlivé soubory a složky jediným kliknutím myši.

Komunikace

Faxmodem V.92 56Kbit/s a flexibilní síťová karta 10/100/1000 LAN nabízí snadná přístup k internetu nebo serverům se vzdáleným přístupem a e-mailovým serverům. Což s dlouhou výdrží baterie je dobré pro využití notebooku např. pro manažery, kteří potřebují být v kontaktu pomocí e-mailu. Bezdrátový modul Intel(R) PRO/Wireless 2200BG (IEEE 802.11g) s integrovanou anténou je součástí technologie Centrino(TM), umožňuje využívat připojení v přístupových bodech, neboli hot spot. Notebooky obsahují Bluetooth.

Porty

4 výstupní/vstupní porty USB 2.0, infračervený port (FIR), port S-Video(NTSC/PAL) a slot PCMCIA CardBus typu II. Pro rychlou výměnu dat s připojenými multimediálními periferními zařízeními je určen port Firewire IEEE 1394 a digitální port DVI.

Software

Jak lze přepokládat profesionálním uživatelům těchto notebooků je určen předinstalovaný operační systém Microsoft(R) Windows(R) XP Professional Edition v české verzi.

Cena

Ne nízká. Na českém a slovenském trhu je dostupný model TravelMate 8004LMi s procesorem Intel® Pentium® M 1,7 Ghz, 512 MB DDR SDRAM, 80 GB HDD, Multi DVD-RW mechanikou a displejem 15“ TFT SXGA+ je prodáván přibližně za cenu 69 990 Kč(bez DPH).

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy