Nová řada širokoúhlých notebooků Aspire 2020

Společnost Acer uvedla na český a slovenský trh novou řadu „širokoúhlých“ notebooků Aspire 2020 s technologií Intel Mobile Centrino a 15,4” displejem, nástupce řady Aspire 2000. Notebooky řady Acer Aspire 2020 jsou primárně určeny pro profesionální uživatele z malých, středně velkých a velkých podniků, kteří potřebují notebook s vysokým výkonem, dlouhou výdrží při provozu na baterie.

Notebooky řady Acer Aspire 2020 jsou vybaveny procesory Intel Pentium M s frekvencí 1,6 GHz a čipsetem Intel 855GME, integrovaným síťovým připojením Intel PRO/Wireless 2200BG (Wi-Fi CERTIFIED) a jedinečnou pětihodinovou výdrží při provozu na baterie, která je podporována technologií Intel Mobile Centrino. Standardní operační paměť 512 MB DDR, která může být rozšířena až na 2 GB, spolu s pevným diskem s kapacitou 60 GB a optickou mechanikou Super multi DVD-RW slot-in (DVD-R,+, RAM) dokazují, že výkon notebooku Aspire 2020 snese srovnání s moderními stolními počítači a dodávají mu flexibilitu nutnou pro provádění aplikací všude, kde je to právě zapotřebí.

Pro novou řadu je charakteristický jasný 15,4” TFT displej formátu 16:10 s rozlišením 1280 x 800 (WXGA) a 16,7 milióny barev. Počítač je vybaven grafickou kartou ATI Mobility Radeon 9700 s externí 128 MB pamětí DDR. Notebooky Acer Aspire 2020 podporují funkci DualView, která umožňuje současně používat externí CRT monitor a hardwarovou podporu MPEG-2/DVD. Stereofonní audiosystém kompatibilní s MS-Sound je doplněn integrovanými reproduktory se subwooferem a integrovaným mikrofonem. Zvukový výstup splňuje rovněž digitální standard S/PDIF.

Notebooky Acer Aspire 2020 jsou určeny pro „mobilní“ uživatele a nabízejí veškeré funkce nutné pro zajištění snadného připojení k internetu, elektronické poště nebo firemní síti. Aspire 2020 je dodáván s faxmodemem 56Kbps ITU V.92, síťovou kartou Gigabit Ethernet a bezdrátovým spojením podle standardu IEEE 802.11g.

Modely Acer Aspire 2020 jsou vybaveny veškerými vstupním a výstupními porty včetně jednoho paralelního, jednoho infračerveného (FIR) a tří portů USB 2.0. Tyto notebooky jsou dále vybaveny konektorem VGA pro připojení externího monitoru, portem S-Video (NTSC/PAL), slotem PCMCIA CardBus typu II a portem Firewire IEEE 1394 s vysokou přenosovou rychlosti, který je určen pro připojení multimediálních periferních zařízení. Všechny modely jsou dodávány se čtečkou paměťových karet typu „4 v 1“, která podporuje paměťové karty Memory Sticks, MultiMediaCard, Secure Digital a SmartMedia.

Jedinečný „širokoúhlý” displej, vysoký výkon a technická řešení, kompaktní velikost (360 x 273 x 28/33,49 mm) a nízká hmotnost (3 kg) dokazují, že Aspire 2020 je speciální notebook, po jakém touží každý.

Výjimečný displej nových notebooků Acer Aspire 2020 umožňuje současně zobrazovat větší počet aplikací na displeji, a tedy je ideální pro použití na cestách, v kanceláři i doma, neboť umožňuje porovnávat data a výsledky nebo sledovat filmy na DVD v celoobrazovkovém režimu.

Notebooky jsou dodávány s předinstalovným operačním systémem Microsoft Windows XP Home Edition v české verzi a CD diskem pro obnovení systému. Další nainstalovaný software zahrnuje Adobe Acrobat Reader, Norton AntiVirus a NTI CD Maker pro „vypalování“ disků CD-RW nebo DVD-RW.

Na českém a slovenském trhu je dostupný model Aspire 2023WLMi s procesorem Intel® Pentium® M 1,7 GHz, 512 MB DDR SDRAM, 60 GB HDD, Super multi DVD-RW slot-in mechanikou za cenu 59 990 Kč / 75 490 Sk.

Na notebooky řady Acer Aspire 2020 je poskytována standardně jednoletá mezinárodní záruka, kterou lze rozšířit na tři roky.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy