Právě se nacházíte:

Nové, malé a šikovné

Tak přesně takové mobilní telefony se prodávají a i nadále budou prodávat na asijských trzích. A ač se jich k nám mnoho nedostane, je jen otázkou času (s Telecomem v patách tak deseti let), kdy budou i tuzemští uživatelé využívat funkcí, na které se v Asii mohou těšit již zítra.

NTT DoCoMo představuje nový mobilní telefon "do dlaně" s názvem "premini". Jedná se o kapesní přístroj, který má rozměry 90 mm x 39 mm x 19 mm a váží pouhých 69g, přičemž plášť přístroje je vyroben z hliníku. Dnes již tak populární kamera se do tohoto drobečka nevešla a uživateli jsou nabízeny pouze základní funkce - telefonování a i-mode. Cílovou skupinou jsou muži v rozmezí 20 - 30 let, kteří od svého mobilu vyžadují jen základní funkce. Mimochodem - název "premini" je kombinací slov "premier" (první/vedoucí) a "mini." Výrobek byl vyvinut společně se Sony Corp. 

1

Stejný výrobce zároveň v dnešních dnech představuje koncept nového mobilního telefonu pro třetí generaci služeb mobilních telefonů sítě FOMA a jedná se o skutečnou lahůdku pro "fajnšmekry". Tento model umožňuje uživatelům prohlížení videa a to nejen toho nahraného do interní či externí paměti, ale rozumí si i s pozemním televizním vysíláním, které díky internímu modemu je možné si prohlížet cestou. Výrobce neponechává nic náhodě a již dnes vede jednání s provozovateli televizního vysílání, tak, aby v okamžiku nastoupení produktu na trh (které jistě na sebe nenechá dlouho čekat), měli uživatelé komfort, který očekávají a který je jim slibován.

2

Vodafone KK, dříve známý jako J-Phone, včera představil 5 nových mobilních telefonů od předních výrobců, jako jsou Sharp, Sanyo, Mitsubishi a Toshiba. Přístroje pro mobilní sítě 2,5G obsahují vymoženosti jakými jsou analogový TV tuner, FM rádio a dokonce jeden z nich nese označení " první mobilní telefon se zabudovanou kamerou s optickým zoomem". 

Na spodním obrázku vidíte přístroj, který vznikl na základě spolupráce Vodafonu a společnosti Sharp. Pod označením V602SH se skrývá 2 mega-pixelový fotoaparát s optickým zoomem, umožňující uživateli zachytit snímky ve vysoké kvalitě. Dále přístroj dokáže nahrát QVGA video o rychlosti až 15 snímků za vteřinu. Podporovány jsou speciální zvonění typu Chaku-uta a ve verzi 2.0 i v-Appli Java applety. Pro svižnější a lepší grafickou práci je v přístroji integrován T4G grafický akcelerátor a Mascot 3D engine. Ke koupi bude tento mobil koncem června tohoto roku

3

Sharp také stojí za druhým z přístrojů s označením V402SH. Tento má integrovaný analogový TV tuner, 1.3 mega-pixelový fotoaparát a vysoce kvalitní QVGA displej. Sanyo stojí za telefonem V401SA obsahujícím FM rádio, které však na rozdíl od radiopřijímačů v mobilech prodávaných u nás, umí přijímat i audio signál vybraných japonských televizních stanic. I tento přístroj má již dnes standardně fotoaparát s rozlišením 1,3 megapixelu a QVGA displej. I oba tyto telefony budou uvedeny na trh koncem června.

4

Na závěr ještě informace o telefonech společnosti Mitsubishi a Toshiba. Prvně zmiňovaná stojí za přístrojem V401D, který kromě speciálního CCD 2 mega pixelového fotoaparátu "super-honeycom" nabízí i zatím ojedinělé a originální ovládání pomoci zmenšeniny touchpadu známého uživatelům notebooků. Tímto ovládáním je možné velice pohodlně pracovat s integrovaným fotoaparátem. Přístroj má dva displeje, oba s rozlišením QVGA.

Posledním zmiňovaným je pak Toshiba s přístrojem V601T, který patří k prvním této značky pracujícím v sítích 2,5G. C se týče vybavení je tento přístroj totožný s již uváděným přístrojem SHARP V602SH.

Těším se na setkání nad dalšími novinkami.

Michael

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy