RECENZE:Mitac Mio DigiWalker 336

Jak jste si sami mohli všimnout, v poslední době jsem se dost zaměřil na segment kapesních počítačů. Ani dnešní recenze nebude výnimkou. Jak už i její název napovídá, dnes vám něco prozradím o PDA z dílen (u nás) málo známé společnosti MITEC. MITEC je progresivní firmou, která vsází na dizajn a image (samozřejmě nezapomíná ani na tu technickou část).

Jak je vidět i z přiložených obrázku je MITAC vybaven i speciální a u PDA moc nevídanou klávesnicí, která by měla plnohodnotně nahradit klávesnici u počítače či notebooku (samozřejmě v menším vyhotovení). Klávesnice je skládací a když ji složíte její rozměry nepřesahují rozměry PDA, což je při transportu velice důležité. To byla ta světlá stránka. Bohužel s její instalací se natrápíte. Na přiloženém CD se totiž nenachází aktuální verze (spíš bych řekl že je to úplně jiná a nekompatibilní verze), tu si musíte stáhnout z netu (ze stránky výrobce). Dalším (a myslím docela závažným problémem) je že není možné nainstalovat českou mutaci (absence diakritiky), budete si muset  při psaní vystačit s anglickou verzí. Ale abychom nebyli tak skeptičtí, každá mince má dvě strany a tak i přiložená klávesnice svému uživateli něco přináší. V první řade je to komfort, tlačítka jsou měkká a celkově je hodně pohodlná, umožňuje rychlou práci.

Doprovodný obrázek

ZÁVĚR
MITAC MIO DIGI WALKER  je velice dobře konstruované PDA.Jedinou nevýhodou by mohl být materiál krytu a nekvalitní kožené pouzdro. Jinak mu skutečně nemám co vyčítat.  Perfektní obraz, dostatečně velká  paměť, rozšířenost, multimediální možnosti.

TECHNICKÁ SPECIFIKACE
Operační systém: Windows Mobile 2003 for Pocket PC
Procesor: Intel XScale PXA255
Display: 3,5" TFT LCD, 240x320 rozlišení, 65 000 barev
Paměť’: 32MB flash ROM, 64 MB SDRAM
Rozšířenost: SD/MMC slot
Rozměry: 112x70x13 mm
Hmotnost: 118 g
Synchronizace : pres USB kabel
MP3: ANO
Infra: ANO
Bluetooth: NE
WLAN: NE

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy