Souboj korporací v nové strategii na PDA

Využíváte svůj PDA ve volných chvílích i na hraní? Máte rádi realtime strategie? Chcete se pobavit u nové hry s nádhernou grafikou a zajímavým příběhem? Nabízíme Warfare Incorporated…

Příběh

Příběh nové realtimové strategie Warfare Incorporated určené pro PDA se odehrává v budoucnosti, konkrétně v roce 2065, kdy světu vládnou obří nadnárodní korporace, které proti sobě bojují o veškeré dostupné zdroje nejen na Zemi, ale dokonce i v celém známém vesmíru. Příběh hry se zaměřuje na dění kolem nově objevené planety Icarus, kde bylo nalezeno ohromující nerostné bohatství pod názvem Galaxite, jehož získání pomůže lidstvu k dalšímu pokroku (a nadnárodním společnostem k tučnému zisku. Do příběhu se také později zapletou i tajuplné a mysteriózní relikty zdejší civilizace, se kterou se ve hře také střetnete na bojišti.

Doprovodný obrázek

Graficky překrásné intro...

Každý hráč se na začátku „převtělí“ do role poručíka korporace ACME a v zájmu této společnosti budete objevovat Icarus, vést boje s hlavním rivalem ACME (což je korporace OMNI Industries), čímž budete muset neustále dokazovat vaše strategické a taktické dovednosti v souvislé kampani. Počáteční mise se nejprve zaměřují zejména na získávání (těžbu) zdrojů a bojem s OMNI Industries. Začátek hry tak slouží jako ukázka poměrně jednoduchého a intuitivního ovládání. Naučíte se základní metody hraní (aneb vytěž všechny zdroje, postav nepřemožitelné vojsko, totálně zlikviduj nepřítele) a zažijete si ovládání základních budov a jednotek. Postupně se však do hry dostane i síla zdejší civilizace, obtížnost misí vzroste a ... zbytek příběhu už nebudu prozrazovat, abych nezkazil zážitek z hraní.

Doprovodný obrázek

Co hra nabízí?

Hra obsahuje celkem 14 základních + 6 speciálních misí, které dohromady tvoří souvislou kampaň vyprávějící vcelku zajímavý příběh. Úkoly v jednotlivých misích jsou poměrně pestré, ale žádnou novinku nečekejte. Mise zahrnují jak defenzivní (obranné) úkoly, tak časově omezené, ale i záchranné úkoly spočívající v objevování mapy a střety s omezeným počtem vojáků bez možnosti získávat další vojáky a zdroje. Mise se odehrávají na dvou různých terénech (poušť a tráva), což je poněkud škoda, protože dva druhy terénu jsou poněkud málo a nějaké oživení by v některých misích vůbec neškodilo. Mise můžete hrát dokonce v jakémkoliv pořadí, což oceníte pokud vám nějaká nepůjde splnit, ale je nejlepší hrát postupně za sebou, protože tím postupně odkrýváte celý příběh a získáváte i různá ocenění a postupujete na korporátním žebříčku slávy. Před každou misí na vás také čeká poutavě udělaný briefing s hlavními cíli mise, popsaným pozadím příběhu a hezkým obrázkem.

Budovy a jednotky

Ve hře můžete postavit celkem 11 druhů budov a vytrénovat v nich 11 různých typů vojenských jednotek. Budovy jsou klasické a najdete je pod obdobnými názvy v každé jiné realtime strategii. Jako vždy nejdříve potřebujete elektrárnu, poté postavíte urychleně budovu, která zpracovává vytěžené suroviny (v tomto případě Galaxite), čímž si zajistíte dostatečný přísun peněz na vojenská tažení. Následuje výstavba tréninkových budov, kde budete cvičit vojsko od prvních klasických vojáků a průzkumníků chránících vaši základnu (Security Guard), až po ozbrojence s raketomety (Rocket Trooper). Jakmile smontujete první montovnu přejdete i na těžší kalibr a začnete montovat různé typy tanků (lehký, střední, raketový). Nezapomeňte také alespoň na několik obranných věží (Gatling či Rocket Tower), aby zabránily škodám z nečekaného výpadu malé hrstky nepřátel, zatímco jim budete masově plundrovat základnu. Stavba dalších budov je vám umožněna samozřejmě až poté, co vynaleznete příslušnou technologii ve výzkumném centru. Každopádně pokud vám tento systém připomíná jakoukoliv jinou realtime strategii, a zejména pak legendární Dunu II, máte samozřejmě pravdu, protože Warfare Incorporated není žádná inovativní hra, ale pouze převzala velmi úspěšný koncept. Na druhou stranu však nepotřebujete žádnou nápovědu a při hře se budete cítit jako doma. Proč měnit něco, co je samo o sobě úspěšné, chytlavé a moc dobře hratelné...

Doprovodný obrázek

Zpracování

Grafika je na PDA jedním slovem ohromující a lze ji srovnávat i s běžným počítačem, zejména pak v největším rozlišení 320 x 480. Stydět se ale nemusí ani majitelé zařízení s nižším rozlišením 160 x 160. Hra je hratelná dokonce i v černobílém provedení. Nejen krajina, ale i jednotky vypadají moc dobře. Nejsou ani malé, ani velké, ale tak akorát. Nastavit si ve hře můžete téměř všechno k obrazu svému – můžete volit rychlost hry, její obtížnost, samozřejmě i hlasitost, ale i výkon a efekty pro pomalejší přístroje. Pokud by Vám nebylo cokoliv jasné, hru provází rozsáhlá encyklopedická nápověda s obrázky, kde naleznete informace o všech budovách a jednotkách. Ozvučení zajišťuje 4 kanálový zvuk a digitalizované zvukové efekty vás doprovázejí jak v menu, tak  i při bojích a zaručují velmi příjemnou bojovou atmosféru.

Doprovodný obrázek

Doprovodný obrázek

Rozlišení 320 x 480 nemá chybu, ale 160 x 160 je také ještě vcelku dobře hratelné...

Kdo může hrát?

Hra je optimalizovaná pro všechny typy Palm, Sony Clie a Handspringy s operačním systémem Palm OS 3.5 a novějším s 2 MB volné paměti. Dále také pro všechny Pocket PC, Pocket PC 2002 a Pocket PC 2003 s ARM nebo MIPS procesorem a 16 bitovou barevnou hloubkou, což je v podstatě většina zařízení Pocket PC prodávaných v posledních 2 letech.

Můžete si sami vyzkoušet

A to nejlepší na závěr. Na adrese tvůrců hry http://www.handmark.com/warfare/download.php si můžete zdarma stáhnout a vyzkoušet demoverzi, která obsahuje 3 mise, a až poté se důkladně rozhodnout o případné koupi, protože cena rozhodně není nízká – 29,99 USD. Instalační soubor je velký něco přes 4 MB. Na stránce naleznete také rozsáhlé diskusní fórum, kde najdete rady, pokud budete mít problémy se splněním jednotlivých misí. Autoři také uvolnili editor misí a můžete si na jejich stránce stáhnout hned několik desítek misí vytvořených nadšenci a případně vytvořit nějakou svoji, kterou zde pak můžete zveřejnit a v diskusním fóru potutelně sledovat, jak na ní všichni vyhořeli...

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy