Splashpower: bezdrátové nabíjení hudbou budoucnosti ?

Bezdrátově lze dnes přenášet hlas technologii IRDA nebo BLUETOOTH. Bude možné bezdrátově nabíjet mobilní zařízení ?

Splashpower, společnost sídlící v anglickém univerzitním městě Cambridge, usilovně pracuje na vývoji technologie pro bezdrátové nabíjení PDA a mobilních zařízení. Princip  bezdrátového nabíjení je založen na přenosu mabnetického záření pomocí cívek. Tento princip je znám už z minulosti, je na něm založen transformátor. Co by se ovšem stalo, pokud bychom jednu cívku umístili například do obvodové zdi objektu a druhou do mobilního zařízení ? Pokud by zaříení byla blízko u sebe, vznikl vznikl by vlastně velký transformátor. Bohužel v současných podmínkách by takový přenos fungoval jen na vzdálenost několika málo centimetrů.

SplashPad už je na světě

Univerzální zařízení umožňuje dobíjet mobilní zařízení třeba na palubě letadel. Pro PDA a větší mobilní zařízení společnost vyvíjí SplashModul jako add-on zařízení. Pokud hardwarové zařízení vybavené SplashModulem položíte na SplashPad, začne bezdrátové nabíjení. Alespoň tak společnost prezentuje svou vizi bezdrátového nabíjení.

Budoucnost celého projektu je ovšem více než slibná. V květnu 2004 oznámila společnost Splashpower angažování Michiaki Tsurumiho, dřívějšího člena představenstva Sony Europe.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy