Právě se nacházíte:

Stylový netbook od ASUSu

Společnost ASUS představila jeden zajímavý netbook. Jedná se o sourozence z rodiny Eee PC, nyní ale s novinkou s označením S121.

Nepřekvapí ohromným výkonem ale to se ani od netbooků tolik nevyžaduje. Je navržen aby byl velmi kompaktní hlavně pro každodenní přenášení. Již se ale nejedná o byčejný a levný notebook. Nyní se řadí mezi luxusnější modely. Design se opravdu vydařil.

Velkým rozdílem oproti modelům co měli velmi malý displej je dosatečně velký 12,1" displej. Netbook S121 běhá na procesoru Atom N270 s frekvencí 1,33 GHz a operační pamětí 1GB RAM, která se dá rozšířit na maximální velikost 2GB RAM.

Hlavní předností je určitě ohromný SSD disk který má 512GB úložného prostoru. Dalším lákadlem na zákazníky je určitě fakt že tento netbook má i ohromnou výdrž na baterii, celých 8 hodin!!!

S okolím se spojíte pomocí Wi-Fi 802.11 b/g/n či Bluetooth 2.0. S121 má dále webovou kameru či čtečku paměťových karet. ASUS S121 ještě není na trhu a proto o tomto modelu dosud není mnoho informací.

Cena byla v americe stanovena na 799 dolarů což znamená že na českém trhu zakoupíte netbook s těmito funkcemi za necelých 16 000,- kč. Již se ale spekuluje o tom že cena by měla klesnout na krásných 12. - 13tisíc.

A to už opravdu stojí za zvážení. Tento fakt potrhne i skutečnost že je vyroben z velmi kvalitních materiálů mezi které patří například kov použitý na panty. 4i hliník a kůže.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy