Umax VisionBook M810L - kniha na cesty

UMAX uvádí novinku - VisionBook M810L, notebook, který se ztratí v knihovně mezi ostatními knihami, protože vypadá úplně stejně.

 Tvar notebooku i jeho povrchová úprava vskutku připomínají zavřenou knihu. Počítač má displej o úhlopříčce 10", poměr stran 16:9 a rpzlišení 1024x576. Výbava mininotebooku je vpodstatě standartní, základem je procesor Atom a pevný disk s kapacitou 160GB. Celková hmotnost 1,2 kg a výdrž baterie kolem tří hodin řadí tento počítač mezi standartní výrobky.

Ovšem nestandartní je celkový tvar počítače, připomínající zavřenou knihu. A nejen tvarem - zatímco u ostatních notebooků dominují povrchu lesklé plasty, zde zvolil výrobce matné provedení, imitující svým povrchem koženou vazbu knihy. Vnitřní část počítače je vyvedena pouze v šedé grafitové barvě bez veškerých ozdobných prvků. Zajímavé je i umístění reproduktorů - ty se nacházejí neobvykle pod displejem ve víku počítače. Na spodní staně také nenalezneme žádné otvory a montážní dvířka, takže imitace knihy je vcelku dokonalá.

 

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy