VGA přes USB 2.0: připojte si monitor k notebooku snadno a rychle

Firma MCT začala s dodávkou první grafické karty, která pracuje na sběrnici USB 2.0. Univerzální grafický adaptér je tak na světě - prostě jej stačí jen připojit .......

Velmi zajímavé řešení je možné realizovat díky výrobci NetChip a jeho čipu NET2280 . Právě tento čip je převodníkem mezi sběrnicí USB a PCI -díky tomuto čipu by prakticky vzato bylo možné provozovat jaký koliv graf. adapter běžící na PCI přes USB. Jediné omezení pak spočívá omezené šířce datového toku.

Právě proto také může tento adaptér nabízet pouze nižší rozlišení. Při maximálních 1024 x 768 bodech je tento adaptér schopen na připojeném monitoru vykouzlit 65 tisíc barev. Barevnost z 16 milióny odstíny je pak možná až při 800 x 600 bodech. Vzhledem k oficiální podpoře USB 2.0 jsou ovladače omezeny pouze na systémy Windows 2000 a Windows XP.

Vzhledem k rychlosti se hodí pro výstup 2D frafiky, Dá se použít ideálně jako výstup na další monitor, který lze dle potřeby přímo za provozu přepojovat na další notebooky či PC.

MCT neprodává tento grafický adaptér přímo koncovým uživatelům, ale chová se jako OEM dodavatel pro další výrobce a distributory.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy