Vodotěsné hračky pro vaši dovolenou.

Doba prázdnin a s ní i dovolených se neúprosně blíží, a proto stojí za to položit si otázku. Jsem správně digitálně vybaven, či vybavena?

Popularita vodotěsné spotřební elektroniky - včetně digitálních fotoaparátů a LCD televizorů - neustále roste. Důvod je jednoduchý. Uživatelé chtějí své elektronické miláčky používat i na místech, kde mohou přijít do (pro ně) velice nepříjemného kontaktu s vodou. Ať už je to na dovolené - na lyžařských sjezdovkách, při plachtění, na pláži - anebo jednoduše doma v pohodlí - např. v koupelně. Výrobky, které vám dnes představíme mají jedno společné. Využívají technologie, která zabraňuje vodě před vniknutím dovnitř, ale zároveň vylučuje vzduch a teplo ven. 

Dnes vás seznámíme s některými z takových vodotěsných výrobků (POZOR: musíme ovšem rozlišit výrobky vodotěsné a vodovzdorné).

1. Telefon na vašem zápěstí.

Jedním z těch vodovzdorných je "WRISTOMO" - PHS (personal handyphone system) osobní systém příručního telefonu, který společnými silami vyvinula japonská společnost NTT DoCoMo a Seiko Instruments. Na obrázku (a) vidíte WRISTOMO složený a (b) rozložený; ovládání je umístěno na spodní straně "pásku". 

Doprovodný obrázek

Uživatel si jej může ponechat na ruce, když prší a nebo když si myje ruce. Stisknutím jediného tlačítka lze WRISTOMO v případě potřeby rozevřít, sundat z ruky a užít jako klasický telefon. I když má jejich majitel obě ruce plné, s aktivovanou funkcí vibrací bude vždy na hovor decentně upozorněn . Na spodním obrázku vidíte nejrůznější modely WRISTOMO. 

Doprovodný obrázek


2. Digitální fotoaparát. 

Pro sportovně založené uživatele digitální fotografie je určen výrobek společnost Sony - "Cyber-shot U" (DSC-U60). Jedná se o elegantní digitální fotoaparát, který byl vyvinut pro užití v "přírodních podmínkách" - na horách při lyžování nebo při plachtění. Jedná se o jeden z  mála vodotěsných digitálních fotoaparátů určených pro širokou veřejnost. Přístroj samotný je uložen ve vodotěsné schránce a "přežije" až 30 minut pod vodou, a to do hloubky 1,5 metru vody. 

Doprovodný obrázek

3. ToughBook CF-73 od společnosti Panasonic.

 

Doprovodný obrázek

Notebooky jsou určené pro mobilní používání a tak je u nich šance přijít do styku s vodou výrazně vyšší, než u domácího PC, na který při troše smůle můžete maximálně vylít svůj čaj. Vodovzdorný notebook od společnosti Matsushita Electric Industrial (Panasonic) "ToughBook" lze užít i venku za deště. Kromě této nesporně zajímavé vlastnosti nabízí tento 3kg přítel do nepohody možnost práce v délce 5,5 hodiny při užití standardní baterie, nebo případně 9 hodin při užití druhé baterie.

 

Doprovodný obrázek

Samozřejmostí je zabudovaná LAN, podpora Bluetooth a technologií GPRS nebo CDMA; zabudovaný Ethernet, dva sloty na PCMCI karty typu II, dva USB 2.0 porty a konektor pro "docking station". CF-73JCQTXDM (což je celé označení tohoto modelu), má dále aktivní Matric Color LCD - dotykovou obrazovku a DVD/RW/CD drive. To vše doplňuje pevné a přitom elegantní pouzdro vyrobené ze slitiny hořčíku, HDD odolný proti nárazům a patentovaný chladicí systém.  

Jelikož vzhled a funkce těchto nových vodotěsných výrobků je srovnatelný s produkty, které jsou již na trhu, získávají tyto rychle na oblibě, a to i přes často podstatně vyšší cenu.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy