Vše v jednom. To je Acer Aspire P3

Umění skloubit zábavu a práci je nevyvratitelnou výhodou konvertibilích ultrabooků. Společnost Acer přináší na český trh model Aspire P3, který přesně splňuje výše zmiňované požadavky.

Notebook pro práci a tablet pro zábavu? Skvělý hybrid, který se Vám bude zaručeně hodit. Ráno si sednete do kanceláře a odpracujete si na Aspire P3 svých osm hodin. A večer? Jednoduše proměníte přístroj v tablet a pustíte si třeba film.
Aspire P3 obsahuje výkonný čip Intel Core i3 (nebo volitelně i5). Kvůli tomu bylo potřeba použít aktivní chlazení, které není běžné pro tento druh zařízení. Výdech a nasávání chladiče se výrobci rozhodli umístít na horní stranu. Ale nebojte se! Při běžném zacházení je chlazení většinou neaktivní a spustí se jen zřídkakdy.
Co se týče konektorové výbavy, připravte se na jeden port USB 3.0 a micro HDMI. Oba se nachází na levé straně. Pravé části těla kraluje už jen tlačítko vypnutí, regulátor hlasitosti a 3,5 mm jack. Kvůli absenci touchpadu bude port pravděpodobně obsazen externí myší. Škoda, že Aspire P3 nemá výstupů více. Rozhodně by se hodily. Pojďme se ale vrátit k zmiňovanému tlačítku vypnutí. Jeho umístění není úplně praktické. Může se Vám stát, že ho omylem zmáčknete a pošlete ultrabook do věčných lovišť. Dvě kamery jsou samozřejmostí, nechybí ani reproduktory.Abychom jen nesršili síru, klávesnice je elegantně provedená. Zaklapnutí do obalu je lehce proveditelné. Vyjmutí je o kousek složitější, ale není to nic těžkého. Konstrukce splňuje všechny požadavky. Základ tabletu je tvořen hliníkovým šasi a displej IPS poskytuje kvalitní rozlišení 1366 x 768 bodů. Cenově se Aspire P3 se pohybuje od 20 000 do 25 000 Kč.


 

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy